Poslední aktualizace proběhla 17.04.2014 22:28

On-line poradna

menu
Seznam témat
Jak postupovat při neregistrovane zivnosti
Autor:Martina Jeřábková
Datum:23.09.2007 18:47:17
Před méně než rokem jsem žádala o živnostenský list. Ten mi byl vydán bez data zahájení podnikatelské činnosti, protože v té době jsem nevěděla kdy přesně začnu s touto činností. Nikde jsem se neohlašovala - nejsem zapsaná v obchodním rejstříku (živnostenském rejstříku), nejsem registrovaná jako OSVČ na OSSZ. Jelikož jsem nikdy podnikat nezačala a to především ze zdravotních důvodů, chtěla bych se zeptat co je potřeba udělat aby mi byl ŽL zrušen, protože podnikatelská činnost začne nejdříve příští rok. Nebo není nutné podnikat žádné kroky a jen pak zahájení živnosti ohlásit a na OSSZ poslat vyrozumění o zahájení OSVČ a vyrozumění o zápisu do živ. rejstříku až podnikat začnu?
Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

RE: Jak postupovat při neregistrovane zivnosti
Autor:Dana Krulišová
Datum:2.10.2007 15:17:11
Jednou z náležitostí vydaného ŽL je uvedení data vzniku živnostenského oprávnění. Pokud jste tedy splnila veškeré náležitosti dané zákonem o živnostenském podnikání, byl Vám vystaven ŽL a toto datum by tam mělo být uvedeno. Pokud nesplníte nějakou z požadovaných náležitostí zákona, neměl by Vám být ŽL vystaven.
Do 30-ti dnů od nabytí právní moci živnostesnkého listu je Vaší povinností registrovat se na příslušném finančním úřadu dle místa Vašeho bysliště, do 8-mi dnů následujícího měsíce po měsíci, kdy jste začala s výkonem činnosti je nutná regitrace na příslušné správě sociálního zabezpečení, do 8-mi dnů po nabytí právní moci ŽL pak na příslušné zdravotní pojišťovně. ŽL je možné pozastavit, případně i zrušit. Zrušení podléhá správnímu poplatku.

přihlášení
Uživatelské jméno
Heslo

vyhledávání
klíčová slova

informace
Pro aktivní zapojení do on-line poradny musíte být zaregistrováni.
Copyright © 2006 Bernas group s. r. o. Všechna práva vyhrazena.