Poslední aktualizace proběhla 17.04.2014 22:28

On-line poradna

menu
Seznam témat
Účtování leasingu v DU
Autor:Iva Baartošková
Datum:23.03.2006 12:31:01
Prosím o podrobný popis jak bude účtovat leasing v daňové evidenci. Jedná se o osobní automobil. Nejsem plátce DPH.

RE: Účtování leasingu v DU
Autor:Dana Krulišová
Datum:23.03.2006 16:57:41
Při zahrnování leasingu do dańových výdajů je nutné postupovat v souladu s ustanovením § 24, odst. 1, písm. h, bod 2 a dále § 24 odst. 4 zákona č. 586/92 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů, tj. především je nutné dodržet dobu nájmu a převedení předmětu nájmu po ukončení pronájmu do obchodního majetku.
V případě daňové evidence platí, že tato evidence zajišťuje především přehled o příjmech a výdajích v člěnění dle zákona o daních z příjmů a přehled o majetku a závazcích.
Leasing v daňové evidenci - akontace - výdej peněz z pokladny nebo bank. účtu jako nedaňový výdaj, jednotlivé splátky po zaplacení jako daňový výdaj, po ukončení účetního období se v rámci tzv. uzávěrkových operací, rozpustí část akontace připadající na př. účetní období (částka akontace se vydělí počtem měsíců celkové doby pronájmu a násobí počtem měsíců v kalendářním roce, kdy byl předmět pronájmu využíván). Tato částka akontace se uvede pouze do daňového přiznání k dani z příjmů FO jako dańový výdaj snižující základ daně dle § 7 zákona o daních z příjmů.

přihlášení
Uživatelské jméno
Heslo

vyhledávání
klíčová slova

informace
Pro aktivní zapojení do on-line poradny musíte být zaregistrováni.
Copyright © 2006 Bernas group s. r. o. Všechna práva vyhrazena.