Poslední aktualizace proběhla 17.04.2014 22:28

On-line poradna

menu
Seznam témat
Ostatní příjmy
Autor:Pavel Andrlík
Datum:28.02.2006 18:16:15
Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat, kam mám zařadit následující příjmy. Vedu daň. evidenci a podnikám ve vlastním domě. Když mi přijde fa např. za plyn, rozdělím 40% částky do režie za dílnu a 60% do ostatních nezahr. do ZD za privát. Jak je to ale s následným přeúčtováním peněz nazpět z privátu, když celá částka byla uhrazena z firemní pokladny? Mám částku ve výši 60% , kterou vracím do firemní pokladny jako privátní osoba dát do ostat. příjmů podle par. 10, nebo zahrnout do příjmů pod par. 7.
Děkuji

RE: Ostatní příjmy
Autor:Dana Krulišová
Datum:2.03.2006 16:18:52
1 varianta/ - služby jako plyn, el. energie jsou přihlášeny na podnikání (na faktuře je uvedeno IČO, DIČ) - v tomto případě, je nutné postupovat dle §23, odst. 1 a § 24, odst. 1 zákona o daních z příjmů (přepočítat náklady např, jen na plochu dílny). Náklady, které není možné použít, jsou náklady nedaňovými, nebo je možné je přeúčtovat - takto získané příjmy patří do § 7 zákona o daních z příjmů.
2 varianta/ - služby přihlášeny na domácnost - také postupujeme dle § 23, odst 1. a § 24, odst. 1 - do nákladů jen poměrná část. Pokud je celé zaplaceno z firemních peněz, zbývající část je nedaňová. Není možné přeúčtovat, pokud je částka za domácnost vracena do pokladny, jedná se o finanční vyrovnání nepodléhající dani z příjmů (forma osobního vkladu).

přihlášení
Uživatelské jméno
Heslo

vyhledávání
klíčová slova

informace
Pro aktivní zapojení do on-line poradny musíte být zaregistrováni.
Copyright © 2006 Bernas group s. r. o. Všechna práva vyhrazena.