Poslední aktualizace proběhla 17.04.2014 22:28

On-line poradna

menu
Seznam témat
problematika DPH na Slovensko (zboží v ČR)
Autor:Petr Houda
Datum:9.04.2014 13:27:11
Dobry den, prosim o radu. Vedu DE a jsem plátce DPH. Nechal jsem na základě objednávky vytisknout katalog pro Slovenského klienta. Katalogy byly vytištěny a poté odvezeny klientem z ČR na Slovensko.
Pokud jsem dříve prodal zboží, které jsem odeslal na Slovensko, účtoval jsem hodnotu bez DPH a hodnota vstupovala do řádku 20 daňového přiznání (Dodání zboží do jiného státu EU).
Nyní je však situace jiná, neboť zboží zůstalo v ČR, dokud si jej klient neodvezl.
Prosím můžete mi tedy poradit, do kterého řádku má vstupovat hodnota v daňovém přiznání a jaký bude kod plnění v případě Souhrného hlášení?
Děkuji mnohokrát za radu.

RE: problematika DPH na Slovensko (zboží v ČR)
Autor:Anna Fabiánová
Datum:24.04.2014 12:53:06
Dobrý den,
v případě, že se jedná o zákazníka registrovaného k dani na Slovensku (plátce) a vystaví Vám písemné prohlášení, že zboží bylo přepraveno na Slovensko, jedná se o dodání zboží do jiného členského státu a postupujete tak, jak jste zvyklý. Účtujete bez DPH a uvádíte na řádek č.20.
Pokud se jedná o zákazníka neregistrovaného k dani na Slovensku (neplátce) či nemáte žádné prohlášení či potvrzení o přepravě zboží do EU, účtujete s DPH, DPH uvádíte na řádek č. 1 a nejedná se o dodání zboží do jiného členského státu.

přihlášení
Uživatelské jméno
Heslo

vyhledávání
klíčová slova

informace
Pro aktivní zapojení do on-line poradny musíte být zaregistrováni.
Copyright © 2006 Bernas group s. r. o. Všechna práva vyhrazena.