Poslední aktualizace proběhla 17.04.2014 22:28

On-line poradna

menu
Seznam témat
Zdaňování příjmů posuzovatelů králíků
Autor:Jan Jirků
Datum:12.03.2009 13:23:33
Dobrý den!Předem svého dotazu Vás srdečně zdravím. Dovoluji si obrátit se na Vás se svou prosbou o radu, protože nevím, koho fundovanějšího bych měl kontaktovat.

Jsem posuzovatelem králíků, což je nesouvislá činnost (posuzuji na výstavách, kam si mě pořádající organizace pozvou - objednají, a to asi na dvaceti výstavách ročně, avšak ne s pravidelnou periodicitou). Na každé výstavě mi náleží odměna cca 500 až 700 Kč za ohodnocení vystavených králíků. Posuzování králíků provádím na základě průkazu posuzovatele, který mi byl vydán Českým svazem chovatelů - Ústřední odbornou komisí chovatelů králíků. Byl mi vydán na základě úspěšného složení posuzovatelských zkoušek, jimž předcházel tříletý přípravný kurz. Nejsem vlastníkem živnostenského listu, tato činnost není mým soustavným povoláním, pouze tím, co jsem uvedl výše - tedy je příležitostná.

Prosím Vás, poraďte mi, do jakého zákona - paragrafu a případně písmene tato moje činnost spadá --> jak by se správně mělo provádět zdaňování příjmů posuzovatelů, aby bylo prováděno správně.Předem Vám mnohokrát děkuji za Váš čas a za vysvětlení.
S pozdravem


Bc. Jan JIRKŮ,
posuzovatel králíků

jan.jirku@centrum.czRE: Zdaňování příjmů posuzovatelů králíků
Autor:L. Strolená
Datum:3.04.2009 09:22:54
Dobrý den,

ve Vašem případě se jedná o příjem podle §10, odst. 1a) zákona o daních z příjmů, tedy o příjem z příležitostných činností. Pokud Vaše příjmy z této činnosti nepřesáhnou ve zdaňovacím období (tedy za rok) 20.000 Kč, jsou od daně osvobozeny.

přihlášení
Uživatelské jméno
Heslo

vyhledávání
klíčová slova

informace
Pro aktivní zapojení do on-line poradny musíte být zaregistrováni.
Copyright © 2006 Bernas group s. r. o. Všechna práva vyhrazena.