Poslední aktualizace proběhla 17.04.2014 22:28

On-line poradna

menu
Seznam témat
DPH při poskytnutí do zahraničí
Autor:Martina Steffanová
Datum:11.11.2008 22:56:26
Dobrý den,prosím o radu.
Manžel vystavil fakturu do zahraničí (Rakousko),která mu byla uhrazena.Je plátce DPH,takže jsem tuto částku vložila do Daňového přiznání na řádek 510.Jelikož to bylo do zahraničí,byla částka bez DPH.Musí se zaregistrovat na FU i v Rakousku? A ještě musí z této částky vyplatit část osobě do ČR-také plátce DPH.Tak tato částka bude vyplacena také bez DPH,jelikož to bylo za službu v zahraničí-Svářečské práce?a do jakého řádku si tuto vyplacenou částku manžel i osoba,kterou vyplácí napíše při Přiznání k DPH?
Moc děkuji za odpověď

RE: DPH při poskytnutí do zahraničí
Autor:Lenka Strolená
Datum:13.11.2008 14:23:46
Dobrý den,
fakturu jste vystavila správně bez DPH za předpokladu, že se jedná o službu (svářečské práce) na nemovitosti v Rakousku nebo svářečské práce na movité věci uskutečněné v Rakousku. Potom dochází k přesunu daňové povinnosti na osobu registrovanou k dani v Rakousku a rakouskou daň přizná v Rakousku tato osoba. (pokud se jedná o službu rakouské osobě, která není plátcem daně ani osobou identifikovanou k dani, jste povinni daň přiznat a registrovat se k dani v Rakousku)

Český plátce DPH, který (pokud dobře chápu) svářečské práce provádí společně s Vámi v Rakousku, je povinen vystavit rakouský daňový doklad s rakouským DPH (musí se v Rakousku registrovat).

Strolená

přihlášení
Uživatelské jméno
Heslo

vyhledávání
klíčová slova

informace
Pro aktivní zapojení do on-line poradny musíte být zaregistrováni.
Copyright © 2006 Bernas group s. r. o. Všechna práva vyhrazena.