Poslední aktualizace proběhla 17.04.2014 22:57

On-line poradna

menu
Seznam témat
Odpočet hypotéky
Autor:Miroslav Mastný
Datum:13.02.2007 11:25:40
Dobrý den,
v loňském roce jsem zakopil (společně s manželkou) chalupu, kterou začneme postupně adaptovat na trvalé bydlení (zatím nelze, chybí topení apod.). Mohu si odečít úroky hypotéky za rok 2006? Manželka navíc vlastní družstevní byt (není v osobním vlastnictví), v kterém máme nyní trvalé bydliště.

Pokud by to nešlo, co musím udělat pro to, aby jsem si odečetl úroky za rok 2007? (stačí přesunout trvalé bydliště do zakoupeného objektu?)

Děkuji
za odpověď



RE: Odpočet hypotéky
Autor:Lenka Strolená
Datum:16.02.2007 13:16:32
Pokud se jedná o nemovitost, která je na katastru nemovitostí evidována jako objekt k individuální rekreaci, není možné odečíst úroky z hypotečního úvěru na jeho koupi
od základu daně. Podle zákona o daních z příjmů, který tuto úlevu upravuje, se možnost odečtu vztahuje na investici do objektu k bydlení – viz §15, odst. 3, písm. c) – bytovými potřebami se rozumí koupě bytového domu, rodinného domu včetně rozestavěné stavby těchto domů či bytu, nebo bytu podle zvláštního právního předpisu.




RE: Odpočet hypotéky
Autor:Miroslav Mastný
Datum:19.02.2007 10:00:32
Objekt je v katastru veden jako "objekt k bydlení", nikoli jako rekreační objekt.

RE: Odpočet hypotéky
Autor:Dana Krulišová
Datum:23.02.2007 13:49:11
V případě, že se jedná o objekt bydlení je možné uplatnit úroky z hypotéky jako odpočitatelnou položku v případě, že objekt bydlení vlastníte celý rok (v roce koupě stačí, že ho vlastníte k 31.12. roku) a dále, že ho využíváte k trvalému bydlení - jste trvale pihlášen.

> Dobrý den,
> v loňském roce jsem zakopil (společně s manželkou) chalupu, kterou začneme postupně adaptovat na trvalé bydlení (zatím nelze, chybí topení apod.). Mohu si odečít úroky hypotéky za rok 2006? Manželka navíc vlastní družstevní byt (není v osobním vlastnictví), v kterém máme nyní trvalé bydliště.
>
> Pokud by to nešlo, co musím udělat pro to, aby jsem si odečetl úroky za rok 2007? (stačí přesunout trvalé bydliště do zakoupeného objektu?)
>
> Děkuji
> za odpověď
>
>
>

přihlášení
Uživatelské jméno
Heslo

vyhledávání
klíčová slova

informace
Pro aktivní zapojení do on-line poradny musíte být zaregistrováni.
Copyright © 2006 Bernas group s. r. o. Všechna práva vyhrazena.