Poslední aktualizace proběhla 17.04.2014 22:57

On-line poradna

menu
Seznam témat
vdojí zdanění
Autor:Ivonne Andersson
Datum:25.03.2009 20:39:25
Prodala jsem v ČR nemovitost a zaplatila daň z prodeje nemovitosti v ČR.
Pokud peníze z prodeje převedu z konta v ČR na konto v Norsku,kde nyní žiji,budou mi tyto peníze v Norsku ještě jednou zdaněny?
Děkuji za odpověď I.Andersson

RE: vdojí zdanění
Autor:Kateřina Šmídová
Datum:2.04.2009 16:20:56
Předpokládám, že daní z prodeje nemovitosti myslíte daň z převodu nemovitostí. Dále by v České republice měl příjem z prodeje nemovitostí podléhat dani z příjmu, pokud nebyl osvobozený podle §4 odst.1 písm. a), b) zákona č. 586/1992 Sb. o daních z příjmů. Osvobození je v případě, že jste měla v nemovitosti po dobu dvou let před prodejem trvalé bydliště nebo pokud jste nemovitost vlastnila po dobu pěti let před prodejem. Do této doby se započítává i doba po kterou byla nemovitost ve vlastnictví právního předchůdce v případě dědění.

přihlášení
Uživatelské jméno
Heslo

vyhledávání
klíčová slova

informace
Pro aktivní zapojení do on-line poradny musíte být zaregistrováni.
Copyright © 2006 Bernas group s. r. o. Všechna práva vyhrazena.