Poslední aktualizace proběhla 17.04.2014 22:57

On-line poradna

menu
Seznam témat
Vyplácení podílu na zisku
Autor:Jitka Dubová
Datum:27.08.2008 13:55:14
Dobrý den,

k 30.6.2008 spol. s r.o. schválila valnou hromadou vyplácení podílu na zisku společníkům. Dosud však neměla hotovost na jejich vyplacení. Je nějaký termín do kdy musí být podíly na zisku vyplaceny? Je nějaký termín do kdy musí být zaplacena srážková daň, nebo bude vždy zaplacena až pří výplatě podílu?

Děkuji

Jitka Dubová

RE: Vyplácení podílu na zisku
Autor:Dana Krulišová
Datum:3.09.2008 15:44:15
Pokud společnost rozhodne na valné hromadě o rozdělení zisku mezi společníky, je povinna dle § 38d, odst. 2zákona o daních z příjmů srazit srážkovou daň při výplatě podílu na zisku, nejpozději do konce třetího měsíce následujícího po měsíci, ve kterém proběhla vlaná hromada a to i za předpokladu, že k výplatě podílů na zisku do té doby nedojde (VH červen, odvod nejpozději 30.9.). Nevyplacený podíl bude v účetnictví veden jako závazek vůči společníkovi.

přihlášení
Uživatelské jméno
Heslo

vyhledávání
klíčová slova

informace
Pro aktivní zapojení do on-line poradny musíte být zaregistrováni.
Copyright © 2006 Bernas group s. r. o. Všechna práva vyhrazena.