Poslední aktualizace proběhla 17.04.2014 22:57

On-line poradna

menu
Seznam témat
student společníkem s.r.o.
Autor:Veronika Macánová
Datum:25.11.2005 17:17:06
Jde spíš o dotaz. Potřebovala bych zjistit, zda student vysoké školy (do 26let), který je zároveň společníkem společnosti s ručením omezeným, si musí sám platit zdravotní a sociální pojištění. Děkuji

RE: student společníkem s.r.o.
Autor:Stanislava Bernasová
Datum:27.11.2005 10:39:16
Student do 26 let neplatí sám si zdravotní a sociální pojištění - plátce je stát. Pokud tento student je jednatelem společnosti s ručením omezeným a zároveň vykonává pro tuto společnost činnost za kterou je mu vyplacena odměna, náleží mu za toto práci odměna, jenž podléhá dani z příjmu ze závislé činnosti v návaznosti na tuto výši i sociální a zdravotní pojištění.

RE: student společníkem s.r.o.
Autor:Veronika Macánová
Datum:28.11.2005 11:48:59

A v případě, že by student působil v s.r.o. pouze jako společník (nikoli jednatel) a vyplácel by si podíly na zisku, platil by z těchto plateb samozřejmě daň z příjmu, a zdravotní a sociální pojištění také?Děkuji

RE: student společníkem s.r.o.
Autor:Stanislava Bernasová
Datum:30.11.2005 15:44:11
Pokud je pouze společníkem - vyplácen podíl na zisku dle §36 586/92Sb. -zdaňuje se u zdroje,společník obdrží již zdaněné prostředky,z toho vyplývá že podíly na zisku nepodléhají sociálnímu ani zdravotnímu pojištění.

přihlášení
Uživatelské jméno
Heslo

vyhledávání
klíčová slova

informace
Pro aktivní zapojení do on-line poradny musíte být zaregistrováni.
Copyright © 2006 Bernas group s. r. o. Všechna práva vyhrazena.