Poslední aktualizace proběhla 17.04.2014 22:57

On-line poradna

menu
Seznam témat
Ochranné nápoje
Autor:Jitka Dědičová
Datum:27.02.2008 10:59:04
Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat: Mohu uplatnit do daňových nákladů nákup nápojů pro zaměstnance jako ochranné nápoje? Jedná se o práci u počítače v kanceláři. Pokud ano, mohu si tyto náklady uplatnit do daňových i v případě, že jsme kancelář vybavili klimatizací? Děkuji.

RE: Ochranné nápoje
Autor:
Datum:6.03.2008 09:25:39
Obecně jsou od 1.1.2008 náklady na nealkoholické nápoje podávané zaměstnancům podle §25 odst. 1 písm. zn) daňově neuznatelné. Daňová neuznatelnost a případné zdanění na straně zaměstnance se netýká pouze ochranných nápojů a zásobování pracovišť pitnou vodou, která je definována v § 3 zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví.

Ochranné nápoje se dle nařízení 178/2001 Sb. poskytují zaměstnancům k ochraně zdraví před účinky tepelné zátěže či zátěže chladem, což prostory kanceláře, navíc klimatizované, zřejmě nesplňují.



přihlášení
Uživatelské jméno
Heslo

vyhledávání
klíčová slova

informace
Pro aktivní zapojení do on-line poradny musíte být zaregistrováni.
Copyright © 2006 Bernas group s. r. o. Všechna práva vyhrazena.