Poslední aktualizace proběhla 17.04.2014 22:57

On-line poradna

menu
Seznam témat
Odpočet úroků z hypotéky
Autor:David Rybář
Datum:14.03.2006 09:06:09
Dobrý den. V červenci roku 2005 jsem koupil rozestavěnou stavbu. Kupní smlouva byla až do okamžiku zaplacení poslední splátky (tj.po kolaudaci - leden 2006) v notářské úschově. Návrh na zápis do katastru nemovitostí jsem tak podal až v lednu 2006. Je možné si v daňovém přiznání za rok 2005 odečíst od základu daně úroky, když jsem nebyl podle katastru nemovitostí vlastníkem k 31.12.2005? Nestačí pouze kupní smlouva datovaná k červenci? Díky za pomoc.

RE: Odpočet úroků z hypotéky
Autor:Dana Krulišová
Datum:15.03.2006 16:33:22
Ve svém dotazu jste přesně neuvedl, na jaký konkrétní účel Vám byla hypotéka poskytnuta. Možnost uplatnit si v daňovém přiznání odpočet ze zaplacených úroků ve zdaňovacím období z hypotéčního úvěru vyplývá z ustanovení § 15, odst. 7 zákona o daních z příjmů (586/92 Sb.,). Toto ustanovení přesně vymezuje, za jakých podmínek je možné tento odpočet uplatnit.
V dotazu sdělujete, že dům byl kolaudován. Pokud Vám byla poskytnuta hypotéka na stavbu rod. domu, pak si zaplacené úroky můžete uplatnit, k prokázání Vám postačí stavební povolení na Vaše jméno.

přihlášení
Uživatelské jméno
Heslo

vyhledávání
klíčová slova

informace
Pro aktivní zapojení do on-line poradny musíte být zaregistrováni.
Copyright © 2006 Bernas group s. r. o. Všechna práva vyhrazena.