Poslední aktualizace proběhla 17.04.2014 22:57

On-line poradna

menu
Seznam témat
odečet refinancované hypotéky od základu daně z příjmu
Autor:Lukáš Jílek
Datum:30.04.2009 14:23:37
Dobrý den, moc Vás prosím o radu. Vzal jsem si od banky hypotéku na bydlení. Nyní mi končí fixační lhůta. Bohužel, banka mi nabídla vysoké úroky. Proto se rozhoduji, zda nepřejít k jiné bance. V minulosti jsem již jednou přecházel a zároveň navyšoval půjčenou částku. Z banky jsem ale dostal informaci, že pokud změním banku více jak jednou, nemohu si úroky z hypotéky odečítat od základu daně z příjmu. Neuvedli ale žádný §, podle kterého se toto nařízení řídí. Je tomu opravdu tak, nebo je to jen trik banky, jak nepřijít o klienta?
Bohužel na finančním úředě jsem odpověď nezískal.
Předem děkuji za odpověď. L.J.

RE: odečet refinancované hypotéky od základu daně z příjmu
Autor:L. Strolená
Datum:1.06.2009 22:02:23
Dobrý den,
Podle zákonu o dani z příjmu – podle §15, odst. 3) můžete od základu daně odečíst částku, která se rovná úrokům zaplaceným ve zdaňovacím období z úvěru ze stavebního spoření, úrokům z hypotečního úvěru atd., a použitým poplatníkem na financování bytových potřeb, které jsou v tomto paragrafu přesně vymezeny. Rozumí se jimi výstavba, koupě nemovitosti atd. (písm a)-g) – viz zákon o dani z příjmů) a za h) splacení úvěru nebo půjčky použitých poplatníkem na financování bytových potřeb uvedených v písmenech a) až g). Podle tohoto ustanovení můžete tedy refinancovat jen jednou. Další refinancování už by neodpovídalo tomuto ustanovení.


RE: odečet refinancované hypotéky od základu daně z příjmu
Autor:L. Strolená
Datum:19.08.2009 09:40:32
Dobrý den,

18.8.2009 vydalo ministerstvo financí pokyn D-324, který vykládá pojem "bytové potřeby" i jako refinancování hypotečních úvěrů - neomezuje přitom jejich četnost.

L.Strolená

přihlášení
Uživatelské jméno
Heslo

vyhledávání
klíčová slova

informace
Pro aktivní zapojení do on-line poradny musíte být zaregistrováni.
Copyright © 2006 Bernas group s. r. o. Všechna práva vyhrazena.